social image
ЗАПОЗНАЈТЕ СЕ СО
ЕМС ТРЕНИНГОТ
СОВРШЕНО ОБЛИКУВАНО ТЕЛО ЗА 2 Х 20 МИНУТИ НЕДЕЛНО
ДОСТАПНО ВО СКОПЈЕ

ЕМС ТРЕНИНГ

ПРВО СТУДИО СО ЕЛЕКТРО-МУСКУЛНА СТИМУЛАЦИЈА ВО РЕГИОНОТ
ЕМС или електро-мускулна стимулација е иновативна фитнес технологија која за време на тренингот испраќа мали и сосема безболни електрични импулси дирекно до мускулите, а со тоа ги зголемува нивните природни контракции и го прави секој тренинг повеќекратно ефикасен. Оваа технологија се користи веќе со децении во медицината кај физиотерапијата и опоравување од повреди – а сега на иновативен начин ја користиме во фитнесот!

МОДЕРНО ОПРЕМЕН ПРОСТОР

Секое Maxifitm студио внимателно е дизајнирано за да обезбеди пријатна атмосфера за непречена работа на клиентот и тренерот. Вложивме во најквалитетна опрема за изведување на вежбите со помош на ЕМС технологијата – TRX, топки, гуми за вежбање и сл. Користејќи различна опрема на секој тренинг ја одржуваме динамичноста на вежбањето каде секој тренин е различен.

СТРУЧНИ И ИСКУСНИ ТРЕНЕРИ

Секој наш тренер внимателно е одбран на база на претходно искуство со фитнесот, интересите и подготвеноста цело време да ги следи и учи новите трендови кои на нашите клиенти би им донеле најдобри резултати. Редовно вложуваме во нивна едукација – неколкупати годишно организираме работилници и предавања. Ги следиме промените за да секој наш клиент добие најдобра услуга.

ПОСЛЕДНА ГЕНЕРАЦИЈА НА ЕМС УРЕД

Моментално на пазарот е еден од најквалитетните и најнаградувани уреди за електро-мускулна стимулација. Први во регионот го воведовме безжичното вежбање (без кабел). Од производителот редовно набавуваме најнови модели на уреди и надградба на софтверот.
ПОВЕЌЕ ОД 95% ОД ЛИЦАТА КОИ ГО ПРОБАЛЕ НАШИОТ ТРЕНИНГ, ОСТАНУВААТ ДА ВЕЖБААТ СО НАС
Немојте да кажете дека не сме Ве предупредиле!

ЗОШТО ЕМС ТРЕНИНГ

САМО 20 МИНУТИ
Нашиот тренин трае само 20 минути. Оптималниот број на неделни тренинзи е 2, додека кај другите конвенционални тренинзи за ист ефект мора да вежбате 5 пати неделно.
РЕЗУЛТАТИ ПО МЕСЕЦ ДЕНА
Тренингот е со висок интензитет, а москулите за време на тренингот трошат многу повеќе калории отколку како кај обичниот тренинг. Знаеме дека повеќе потрошени калории значи побрзо слабеење. Ефектот за да биде идеален, во соработка со нашите тренери, ќе добиете детален план за исхрана кој ќе Ви овозможи оптимални резултати без загрозување на здравјето и без гладување.
ПЕРСОНАЛЕН ТРЕНЕР
Сертифицираниот ЕМС тренер 100% е посветен на Вашите цели. Работи со Вас 1 на 1, го прави планот за вежбање и Ви дава нутриционистички совети. Така знаете дека своите пари ги вложувате во нешто навистина квалитетно и направено по ваша мера.
ЗА СИТЕ ГЕНЕРАЦИИ, СЕКОЕ НИВО НА КОНДИЦИЈА И СЕКОЈА ЦЕЛ
Предност на овој вид тренинг е тоа што им одговара на сите! Без разлика дали сте млади или стари, дали спортувате или досега не сте биле физички активни, без разлика дали сакате да ослабете, да го обликувате своето тело, да направите мускули или да го користите овој тренинг за опоравување по повреда и рехабилитација.
НЕ НОСИТЕ ОПРЕМА

Студиото обезбедува опрема, така да клиентот од дома не мора да носи ништо, освен евентуално патики.
НЕ ПОСТОИ РИЗИК ЗА ПОВРЕДИ
Тренинзите честопати може да доведат до различни видови повреди на мускулите, грбот, зглобовите и сл. Нашиот ЕМС тренинг со постојан надзор од тренер е исклучително безбеден и сигурен за мускулите и зглобовите. Можете да бидете сигурни дека за постигнување на посакуваните резултати вежбате на најсигурно можен начин.
Александар Митревски

Скоро пола година ги користам усугите на MaxifitM. Сакам топло да го препорачам на сите кои сакаат да водат здрав и спортски живот. Персоналот е професионално обучен и е на ниво на својата работа. Просторот е климатизиран и идеален за спортски активност. Добивате секојдневни совети за исхраната и начинот како да изгубите килограм повеќе ако Вие потребно или да го затегнете Вашето тело пред престојните годишни одмори
Ова е пример текст. Заменете го со ваша содржина. Само кликнете врз ова поле и додадете свој текст.
Ненад Божовиќ

Рекреативно се бавев со трчање речиси две години, во првиот период како резултат на трчањето  и припазувањето со храна намалив речиси 20 кг. Но веројатно како и секое човечко битие се стремам за подобри резултати и поубаво тело.
Горниот дел од телото по слабеењето ми остана млитав и незатегнат. Посакав да бидам и побрз во трчањето. 
Со вежбите во Максифитм  и ЕМС тренинзите после само еден месец успеав да го подобрам личното најдобро време за истрчан полумаратон за цели 5 минути, за многу кратко почнав да го искачувам врвот на Водно со за мене неверојатна брзина до тогаш, под 50 минути. Мускулите на гориниот дел од телото ми ојачаа, што исто така резултираше со одлични резултати во пливањето.
По 3 месеци вежбање резултирав со симнати дополнителни 7 килограми и намален обем на тело, но и зголемена мускула маса, трчањето ми е уште полесно, а моите апетити се зголемени и за настап на Триатлонска трка. 
Максифитм  ЕМС тренинзите ги препорачувам на сите. Резултатите се видливи многу брзо, тренерите се одлични и обучени и постепено ќе ве воведат во врвна форма.
Борис Билбилов

Кога невозможното станува реалност♥️
-15кг. намален обем 2 конфекциски броја, задоволство, среќа и насмевка на лицето на мојот син. За 2 месеци го постигнавте речиси невозможното. Професионалци во вистинска смисла на зборот.
Големо благодарам од срце ♥️♥️♥️
Топло ви го препорачувам на сите !
Огнен Антов

-16kg. Намален обем за -14cm. Намалени масти и топ кондиција. Браво!!! ЕМС е супер тренинг.
Катерина Јовановиќ

Со еден збор - СОВРШЕНИ! За три месеци изгубив 12kg, 15 cm во обем! Продолжуваме понатаму! Следи  update за три месеци!
Тина Грозданова

Стручен тим + комплетна посветеност = бр.1 студио за целосна трансформација

САКАТЕ ДА ПРОБАТЕ?

Контактирајте го Maxifitm студиото и закажете го својот ПРОБЕН тренинг на 071 875 874
Новиот фитнес тренинг кој стана опсесија на славни... 20.01.2019 Изгледа чудно, но навистина делуваКолку навистина делува можете сами да се уверите, затоа што е достапно и кај нас!!! До... Види детали
Како да го спречите јо-јо ефектот: диети и ризицит... 16.11.2018 Донесовте одлука дека конечно е време за промени – да ослабете. Го пребарувате интернетот и ја пронаоѓате најновата диет... Види детали
Болка во рамото – причини, вежби во комбинација со... 15.11.2018 Болката во рамето може да влијае на секој дел од вашиот живот – при облекувањето, носењето торба или при возењето автомо... Види детали
Види ги сите нови вести